S Ditou skoro na Baltu

před jedenácti roky

S Ditou skoro na Baltu

V pondělí 5.8.2013 jsem vyjel z Bohumína směr Swinoujscie ( pro šťouraly – jména měst a jiné nebudu překládat, abych je zbytečně ne… ) . Cesta po dálnici i mimo ubíhala celkem rychle a po 20:00 hod. jsem byl v jachtklubu Cztery Wiatry. I s jedním upozorněním že se s vlekem jezdí osumdesátkou .

Úterý 6.8. – strojení  lodě , pozorování velkých plachetnic , které pluly ze Szczecina z akce " The tall ships races 2013 " , prohlídka města , družba se starýma a novýma známýma . 

  V 17:00  šla Dita na vodu , pak opět družba  :-)

 

Středa 7.8. –  dovybavení lodě , v 10:40  vyplouvám směr  " zalew Szczecinski " . Po proplutí kanálem jsem vytáhl genu a na zaďák jsem doplul do přístavu  Nowe Warpno (15:40 hod.).

  Po postavení stanu a dobrám jídle si jdu prohlédnout městečko .  Setkání s posádkou  katamaránu Eros (typ Euridika )  - jak jim závidím kajutu . 

 

Čtvrtek 8.8. – od rána prší , leje , občas bouřka a mezitím svítí sluníčko – v těch chvílích prohlídka městečka a okolí .

 Zaplaceno 2 * 20 zl 

 

Pátek 9.8. – v 8:30  vyplouvám a křižuju proti větru do  Üeckermünde .  před kanálem ve 12 :10 balím plachty a na motor pluju do městského jachtklubu kde kotvím. Jako vždy … stavím stan , vařím si jídlo a jdu do města .

Platím 7,50 euro 

 

Sobota 10.8. – Dokupuju nějaké jídlo a v 10:30 odplouvám , fouká slabý vítr NE pluju na N a ve 13:00 hod. měním kurz na E . Ve 13:40 je bezvětří , balím plachty a startuju motor .V 16:30 za kanálem do Swinoujscia vytahuju plachty , které za hodinu zase balím . V 18:00 hod. se vyvazuju PB v přístavu Wapnica. 18:05 přišla bouřka , sedím u stěžně , zády držím stan který jsem nestačil pořádně uvázat ,déšť a voda ze stanu mi teče za krk a  nohou ještě držím příď aby se mi neodřela o molo . za půl hodiny je povšem. Převazuju loď  a opravuju stan .Celou noc fouká rovnou do přístavu , loď se kývá na všechny strany – moc jsem se nevyspal .

 

Neděle 11.8. – vítr má tak 4–5 Bft , občas prší nebo leje , mezitím se jdu podívat na " jezioro Turkusowe " .

    Odpoledne si půjčuju kolo , jedu do " Zalesia " na vojenský objekt kde Hitler zkoušel rakety V-3 .

 

Pondélí 12.8. – V 9:00 balím stan ,platím 2 * 30 a 2 * 7 zl  a ptám se na počasí . Moc mě nepotěšili – vítr W 5 Bft , zítra 6–7 Bft . Je rozhodnuto , pluju zpět na Cztery Wiatry . Po 10:00 odplouvám a zase proti větru . Ve 13:00 hod. vplouvám do kanálu a ve 14:35 jsem ve Czterych Wiatrach . Vytahuji loď.

 

Úterý 13.8. – balím loď , návštěva města , pevností (www.fortzachodni.pl) a sledování startu závodů " Baltic Polonez Cup Race 2013 " . Předpověď nelhala , fouká jak …  , některé lodě závod vzdávají . 

 

Středa 14.8. – Naložení lodě na vlek , sledování lodí vracejicích se se závodů ( Swinoujscie – Christianso -Swinoujscie ) .

 První byl Zbigniew Gutkowski v čase 14 hod  43 min ! Večer návštěva města , promenády a pláže .

Za auto , vlek a všechno kolem jsem zaplatil 190 zl .

 

Čtvrtek 15.8. –  V 7:30 odjíždím  směr Bohumín. Po 20:00 hod jsem doma. 

 

A na závěr – loď se osvědčila i v silném větru a plně naložená 

                   o kajutě už mluvit nebudu 

                    nejlepší počasí je prý na přelomu června a července 

                    vyplout na moře mi nevyšlo – tak snad příště …  a bude příště 

        

 

 

Komentáře

1 | Luboš Michlík @ | před jedenácti roky | new.michlik.eu

Fajné fotky a fajný výlet :-) Na vyzkusení supr začátek :-)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.